Biały kryształ

35 Wystawa i giełda minerałów i biżuterii w Częstochowie – luty 2019

Wystawa i giełda minerałów i biżuterii – Częstochowa 2 i 3 lutego 2019 r. w klubie Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25) w godz. 10.00-18.00.

Impreza, łącząc walory wystawowo-handlowe, może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku, a z drugiej stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji

Na Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich będzie można zapoznać się z najprzeróżniejszymi minerałami pochodzącymi nieraz z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, i to zarówno z tymi, które mają tylko znaczenie mineralogiczno-kolekcjonerskie, jak i z minerałami i skałami stanowiącymi surowiec do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych , galanterii i wyrobów jubilerskich – podkreśla współorganizator Marek Poniewierski.

Lekcja geologii „Bogactwa świata minerałów” odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 11.00, w sali audiowizualnej Akademickiego Centrum Kultury i Sportu.

Linki:

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,35270,24378484,wystawa-i-gielda-mineralow-i-bizuterii-juz-po-raz-35-w-czestochowie.html?disableRedirects=true

Dodaj komentarz