Interstone

Interstone Łódź 2019 – kwiecień

Interstone odbędzie się w Łodzi po raz 54 w dniach 13 i 14 kwietnia 2019 roku, w sobotę w godz. 10-18, a w niedzielę w godz. 10-17.

Wiosenna edycja Interstone odbędzie się w hali EXPO przy al. Politechniki 4 w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym, komfortowym dla wystawców i zwiedzających.

Pierwsza łódzka giełda minerałów odbyła się w dniach 28-29 listopada 1992 roku w pomieszczeniach XXXII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Czajkowskiego na Widzewie.

Pomysł stworzenia takiej imprezy narodził się w latach 70-tych, po moich wyjazdach do Anglii, gdzie miałem okazję uczestniczyć w licznych wystawach i giełdach minerałów. To właśnie tam rozbudziły się moje głębsze zainteresowania tym atrakcyjnym obszarem wiedzy. W Polsce istniały wówczas tylko nieliczne wydawnictwa książkowe popularyzujące nauki geologiczne i propagujące kolekcjonowanie minerałów i skamieniałości.

www.interstone.net.pl
Meteoryty

Relacja z 53 INTERSTONE 20-21. 04.2018r. Pada, szaro, zimno. Taka aura wita wystawców INTERSTONE. Po kilkudziesięciu dniach ciepłych i słonecznych to niespodzianka, ale z drugiej strony, to już przecież jesień. Trudno mieć dobre samopoczucie przy takiej aurze. W takim nastroju wchodzę na salę i od razu poprawia mi się humor, bo tuż przy drzwiach….–>> www.interstone.net.pl

Dodaj komentarz