grafika - kwarc dymny

Wiosenna Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości w Sosnowcu – marzec 2019

63 Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości, 30 i 31 marca 2019 roku na Wydziale Nauk O Ziemi UŚ w Sosnowcu.

Wystawcy zaprezentują kolekcje polskich i pochodzących z różnych miejsc na świecie minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy oferują także biżuterię oraz wyroby galanteryjne ze skał i minerałów pochodzących z krajowych i zagranicznych pracowni jubilerskich.

Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię. Zapraszamy do Sosnowca, gdzie będzie można podziwiać kolorowy i zróżnicowany pod względem form świat minerałów. Poznamy barwy i formy minerałów budujących rudy metali z których produkowane są różne metale. Zobaczymy kamienie szlachetne w swoich naturalnych formach oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Dzięki skamieniałościom można poznać historię rozwoju życia na Ziemi. Meteoryty pozwalają dowiedzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

ptpnoz.wnoz.us.edu.pl

30 i 31 III 2019 roku, Sosnowiec, Wydział Nauk o Ziemi UŚ, ul. Będzińska 60


LXIII Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna

Sobota 30 marca 2019 roku., o godzinie 17.00 Wydział Nauk o Ziemi UŚ, Sosnowiec, Będzińska 60 – Aula Międzywydziałowa

Dodaj komentarz