grafika diament

„Zamienniki” dla diamentów

Najbardziej pożądanymi kamieniami na świecie są brylanty. Sprzedawane są w różnych postaciach, od pięknej biżuterii po kamienie kupowane dla celów inwestycyjnych.

Diament jest minerałem wydobywanym z wnętrza ziemi, który dopiero po oszlifowaniu uzyskuje brylancję – tzw. skrzenie, czyli ogień.

Kamienie szlachetne, tak jak i diamenty, wyceniane są w karatach. Na wartość kamienia wpływa nie tylko jego masa, czyli wielkość, ale szlif, zabarwienie, czystość, a nawet miejsce wydobycia. Cena jednego karatu kolorowego kamienia waha się od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Kolorowe kamienie bardzo podnoszą walory estetyczne biżuterii, a co za tym idzie również wartość wyrobu jubilerskiego.

Brylanty bardzo często są biżuteryjnym dodatkiem do pięknych kolorowych kamieni szlachetnych – głównym kamieniem jest np. szafir, a dookoła niego są oprawione brylanty różnej wielkości. Na rynku jubilerskim mamy całą gamę pięknych, niespotykanych kamieni, które z powodzeniem można wybrać zamiast powszechnie znanego brylantu.

czytaj dalej: https://londynek.net/newslajt/article?jdnews_id=17921

Dodaj komentarz